DANE REJESTROWE:

UROMEDBAR Krzysztof Bar

ul. Legionowa 1/1; 20-053 Lublin

http://www.uromedbar.pl                             

 

 

GABINET LEKARSKI:

ul. Legionowa 1/1; 20-053 Lublin

tel. kom.: +48 606 622 227 

 

 


Top Panel
środa, 19 czerwiec 2024

Zabiegi

     Klinika dysponuje 32 łóżkami, w tym czterema na sali Intensywnego Nadzoru Pooperacyjnego.

Zatrudnionych jestmainfoto.jpg.opt400x300o00s400x300 w niej 13 lekarzy: 6 specjalistów urologów oraz 7 w trakcie  szkolenia.

 

     Opiekę nad pacjentami pełni 20 osobowy zespół profesjonalnie wyszkolonych pielegniarek.

 

     Co roku w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej leczonych jest okolo 1500 pacjentów, z czego zdecydowana wiekszość zostaje zakwalifikowana do postepowania chirurgicznego. Do dyspozycji Kliniki pozostają trzy sale operacyjne, na których codziennie wykonywanych jest kilkanaście operacji otwartych oraz endoskopowych. Zakres wykonywanych zabiegów operacyjnych jest bardzo szeroki, jednak z racji czestości wystepowania schorzeń onkologicznych najwięce] procedur dotyczy własnie tych przypadków.

     W Klinice Urologii leczeni są pacjenci z rakiem gruczołu krokowego, nerki, pęcherza moczowego, jąder, prącia.

     Leczenie radykalne u tych osób jest niezbędne w celu wyleczenia z nowotworu i w połączeniu z zupełniającym leczeniem onkologicznym przynosi doskonate rezultaty. Co roku systematycznie wzrasta liczba radykalnych prostatektomii, nefrektomii czy cystektomii.

 

     Do chwili obecnej w Klinice Urologii przeprowadzono okolo 600 radykalnych prostatektomii, 750 nefrektomii oraz oketo 400 cystektomii z różnego rodzaju nadpęcherzowvm odprowadzeniem moczu w tym ortotopowym pęcherzem jelitowym. Zastosowanie techniki laparoskopowej w cześci tych operacji w zasadniczy sposób skróciło czas pobytu pacjentów w szpitalu oraz poprawiło jakość ich powrotu do zdrowia. Przezcewkowa elektroresekcja w przypadku przerostu gruczotu krokowego (TURP) oraz powierzchownego raka pęcherza moczowego (TURT) pozostaje nadal podstawowym sposobem chirurgicznego leczenia tych schorzeń.

 

 

Zastosowanie technik endoskopowych 101570 r0 620

 

      Obecnie zastosowanie technik endoskopowych pozwala na leczenie każdego rodzaju kamicy układu moczowego. Operacje takie jak PCNL, ureterorenoskopia (URS) w tym z zastosowaniem giętkiego ureterorenoskopu (RIRS) oraz lasera wykonywane są niemal codziennie u pacjentów z dolegliwościami zwiazanymi z obecnością złogów w drogach moczowych.

 

     Klinika Urologii dysponując możliwością wykonania pełnej diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, oraz dostępem do wysokiej klasy specjalistów z innych dziedzin medyscyny, gwarantuje kompleksowe podejście do każdego pacjenta ...