DANE REJESTROWE:

UROMEDBAR Krzysztof Bar

ul. Legionowa 1/1; 20-053 Lublin

http://www.uromedbar.pl                             

 

 

GABINET LEKARSKI:

ul. Legionowa 1/1; 20-053 Lublin

tel. kom.: +48 606 622 227 

 

 


Top Panel
środa, 19 czerwiec 2024

O mnie

8              

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

               prof. dr hab. n. med. Krzysztof Bar

 .

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

         

          Moja przygoda z Lublinem i Kliniką Urologii zaczęła się II maja 2000 roku konkursem na stanowisko Kierownika tejże Kliniki. Po pomyślnym przejściu wszystkich uciążliwych procedur w dniu 2 października rozpocząlem pracę w Klinice Urologii dotychczas kierowanej przez prof. Tadeusza Sprucha.

 

 1     2 

 

          Początki były trudne i stresujące - nowe miasto, nowi ludzie i problemy, konieczność dopasowania moich wymagań do przyzwyczajeń zupełnie nowego personelu. Czas jednak mijał i współpraca z zespołem układała się bez większych problemów, a ja zacząłem odkrywać uroki Lubelszczyzny i nowego miejsca życia aż po dzień dzisiejszy ...

 

3

 

           Obecnie nasza Katedra i Klinika Urologii i Onkologii Urologicznej kierowana przeze mnie mieści się w największym i najnowocześniejszym szpitalu województwa lubelskiego - SPSK nr 4 przy ulicy Jaczeskiego 8 w Lublinie.

 

          W Klinice od zawsze istniał duży potencjał naukowy i organizacyjny współpracowników, moim zdaniem za mało wypromowany na zebraniach Lubelskiego Oddzialu PTU (Polskiego Towarzystwa Urologicznego). Brakowało spotkań o zasięgu krajowym mogących przedstawić urologow z tego terenu. W 2003 r. pojawił się pomysł zorganizowania Krajowej Konferencji Naukowej. Lubelszczyzna przez blisko 30 lat nie doczekała się możliwości organizacji krajowego zjazdu PTU, więc "nastał" nawyższy czas by przejąć inicjatywę w swoje rece. Tak zrodził się pomysł na spotkanie o zasięgu ponadregionalnym, obejmującym nie tylko lubelski, ale również ościenne jak i zaprzyjaźnione oddziały PTU. Efektem tego stały się Lubelskie Dni Urologiczne zorganizowane w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w maju 2003 roku. Liczba uczestników przekroczyła 600 osób. Sukces jaki wtedy odnieśliśmy jako organizatorzy był na tyle upajający, że idąc za ciosem zaczeliśmy myśleć o kolejnym spotkaniu -  odbyło się ono ponownie w Kazimierzu Dolnym w czerwcu 204 roku, gdzie udało nam się gościć wybitnych urologów między innymi: profresora Zeva Wajsmana z USA oraz profesora Stefana Leoninga z Niemiec. Lubelskie Dni Urologiczne - UROONKOLOGIA wpisały się na stałe w kalendarz Konferencji Naukowych w naszym kraju

 

(Zapraszamy do "GALERII" gdzie można obejrzeć zdjęcia z poszczególnych spotkań UROONKOLOGIA.)

 

         Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, bardzo dużej praktyce niezliczonej ilości spotkań i konferencji, gdzie w gronie najwyższej klasy specjalistów z Polski oraz świata wymieniamy od lat wiedzę jak i informacje dotyczące najnowszych trendów w leczeczeniu chorób przy zastosowaniu nowoczesnej farmakologii oraz najnowszego sprzętu diagnostyczno-leczniczego - możemy zaproponować Państwu profesjonalną, kompleksową pomoc w rozwiązaniu problemów z Państwa zdrowiem.

 

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy oraz doświadczenia.